Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Expand Microphone | No |
| Removable/Replaceable Battery | YES |
| Video Format | QSV |
| Category | Sports & Action Video Cameras |
| HDMI-Compatible Output | No |
| Supporting Language | English |
| Video Resolution | 1920*1080P |
| Application | For Home, Beginner, Outdoor Sport Activities, CAR DVR, Extreme Sports, Diving, Bicycle |
| Additional Function | Support WIFI |
| Sensor Size (inches) | 1/4 inches |
| NFC Support | No |
| Bluetooth Support | No |
| Maximum Aperture | 30 |
| Display Screen | No |
| Waterproof | Yes |
| Wideangle | 170° |
| Memory Card Support | 256G |
| WIFI Support | Yes |
| Battery Capacity | 900mAh |
| Volume | 11.00cm*11.00cm*4.50cm |
| Remote Control Support | No |
| Weight | 101g-150g |
| Display Size | 1.44" |
| NightShot Function | No |
| Touch Screen | No |
| Memory Card Type | MicroSD / TF |
| Built-in Memory Size | Non |
| Package | Yes |
| Body Extension Interface | 1/4 |
| Zoom Magnification | 1X-2X |
| Built-in Mic | Yes |
| Effective MegaPixel | About 12MP |
| Image Sensor | SONY IMX078 (1/2.3'' 12.4 MP) |
| Main Processor ( Maximum HD Support) | Allwinner V316 |
| Brand Name | AEVYVKV |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| 3 | CS03 |
| 200038292 | 349907 |
Instock
There are no reviews yet.