Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 15 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Expand Microphone | No |
| Input/Output | USB |
| Removable/Replaceable Battery | YES |
| Max depth[m] | 30 |
| Operating Temperature[°C] | -10℃ – 40℃ |
| Video Format | MP4 |
| Category | Sports & Action Video Cameras |
| HDMI-Compatible Output | No |
| Supporting Language | japanese, FRENCH, german, Italian, Spanish, Portuguese, Russian, English, POLISH, KOREAN, Simplified Chinese, Traditional Chinese Style |
| Video Resolution | 4K30FPS |
| Application | Extreme Sports, Outdoor Sport Activities, Bicycle, CAR DVR, Diving, Beginner |
| Additional Function | Camera Function |
| NFC Support | No |
| Bluetooth Support | No |
| Maximum Aperture | F2.2 |
| Display Screen | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Wideangle | 170° |
| Memory Card Support | 128G |
| WIFI Support | Yes |
| Battery Capacity | 900mAh, 3.7V/900mAh/Removable Battery |
| Volume | 29.8*59.2*41 cm |
| Remote Control Support | No |
| Weight | 100g and below, 64g |
| Display Size | 2.0" |
| NightShot Function | No |
| Touch Screen | No |
| Memory Card Type | MicroSD / TF |
| Built-in Memory Size | Non |
| Package | Yes |
| Image Stabilization | No image stabilization |
| Built-in Mic | Yes |
| Effective MegaPixel | About 12MP |
| Image Sensor | Other SONY Series |
| Main Processor ( Maximum HD Support) | Novatek96660 (1440P/30FPS) |
| Brand Name | SJCAM |
| sjcam Model | SJ4000 Dual Screen |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Brand | SJCAM |
| Model | SJ4000 Dual Screen |
| Gyro stabilization | No |
| Video mode | Normal, timelapse, loop recording, car mode |
| WiFi | 2.4GHz |
| Webcam | Yes |
| Dashcam | Yes |
| Rear Screen | 2.0inch |
| Front Screen | 1.3inch |
| Dimensions | 29.8 x 59.2 x 41 mm |
| Memory Type | Max 128 GB micro SD |
| Video Encoding | H.264 |
| Photo format | JPG |
| Max Video | 4K(3840*2160)@30fps |
| Lens | Aperture:F2.2 |
| Photo Resolution | 16MP |
| Run Time | <100mins |
Instock
There are no reviews yet.