Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 22 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Expand Microphone | No |
| Input/Output | USB |
| Removable/Replaceable Battery | YES |
| Max depth[m] | 30M |
| Operating Temperature[°C] | -10-60 |
| Video Format | MP4 |
| Category | Sports & Action Video Cameras |
| HDMI-Compatible Output | No |
| Supporting Language | japanese, FRENCH, german, Italian, Spanish, Portuguese, Russian, English, POLISH, KOREAN, DUTCH, Simplified Chinese, Traditional Chinese Style |
| Application | For Home, Semi-professional, Extreme Sports, Outdoor Sport Activities, Bicycle, CAR DVR, Diving, Beginner |
| Additional Function | Support WIFI |
| Sensor Size (inches) | 1/2.8 inches |
| NFC Support | No |
| Bluetooth Support | No |
| Display Screen | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Wideangle | 140° |
| Memory Card Support | 64G |
| WIFI Support | Yes |
| Battery Capacity | 900mHA |
| Remote Control Support | No |
| Weight | 501g-600g |
| Display Size | 2.0" |
| NightShot Function | No |
| Touch Screen | No |
| Memory Card Type | MicroSD / TF |
| Built-in Memory Size | Non |
| Package | Yes |
| Image Stabilization | No image stabilization |
| Built-in Mic | Yes |
| Effective MegaPixel | About 16MP |
| Image Sensor | Other SONY Series |
| Main Processor ( Maximum HD Support) | Allwinner V316 |
| Brand Name | HUAFANT |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.