Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.239 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 9 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Expand Microphone | No |
| Equivalent Focal Length | 1080P |
| Input/Output | USB |
| Removable/Replaceable Battery | No |
| Video Format | AVI |
| Category | Sports & Action Video Cameras |
| HDMI-Compatible Output | No |
| Supporting Language | English |
| Video Resolution | 1920x1080P |
| Sensor Size (inches) | 1/2.6 inches |
| NFC Support | No |
| Bluetooth Support | No |
| Maximum Aperture | F=4.7mm |
| Display Screen | Yes |
| Waterproof | No |
| Memory Card Support | 256G |
| WIFI Support | No |
| Battery Capacity | 300mAh |
| Volume | Thumb Camera |
| Remote Control Support | No |
| Weight | 100g and below |
| Display Size | 0.9" |
| NightShot Function | No |
| Touch Screen | No |
| Memory Card Type | MicroSD / TF |
| Built-in Memory Size | Non |
| Package | Yes |
| Body Extension Interface | Others |
| Zoom Magnification | None |
| Built-in Mic | Yes |
| Effective MegaPixel | About 2MP |
| Image Sensor | GPCV1247 |
| Main Processor ( Maximum HD Support) | GPCV1247 |
| Brand Name | BORME |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Name | Pet Cat Collar Camera |
| Screen | 0.96 Inch Screen |
| Angle | 170 degrees Wide angle |
| Lens | Fisheye Lens |
| Battery | 200mAh/3.7v |
| Type | Type-C USB Port |
| Pet Cat Size | 25cm(L)*1.6cm(W) |
Instock
There are no reviews yet.