Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 8 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Expand Microphone | Yes |
| Input/Output | USB |
| Removable/Replaceable Battery | YES |
| Operating Temperature[°C] | -10℃-40℃ |
| Category | Sports & Action Video Cameras |
| HDMI-Compatible Output | No |
| Supporting Language | japanese, FRENCH, german, Italian, Spanish, Portuguese, Russian, English, SWEDISH, POLISH, Greek, Turkish, KOREAN, DUTCH, Latin American Spanish, Brazilian Portuguese, Simplified Chinese, Traditional Chinese Style, Ukrainiaan |
| Video Resolution | 1296P 30FPS |
| Additional Function | Nightshot |
| Sensor Size (inches) | 1/2.8 inches |
| Bluetooth Support | No |
| Display Screen | Yes |
| Waterproof | Yes, IP65 |
| Wideangle | 135° |
| Memory Card Support | 128G |
| Battery Capacity | 2250 mAh |
| Volume | 83*58 * 40mm |
| Remote Control Support | Yes |
| Display Size | 2.0" |
| NightShot Function | Yes |
| Touch Screen | YES |
| Memory Card Type | MicroSD / TF |
| Built-in Memory Size | Non |
| Package | Yes |
| Image Stabilization | Optical image stabilizer |
| Built-in Mic | Yes |
| Effective MegaPixel | About 20MP |
| Image Sensor | Other SONY Series |
| Main Processor ( Maximum HD Support) | Novatek96660 (1440P/30FPS) |
| Brand Name | SJCAM |
| sjcam Model | A50 |
| Origin | Mainland China |
| Brand | SJCAM |
| Model | A50 |
| Photo format | JPG |
| Screen | 2.0 touch screen |
| FOV | 135° |
| Video Format | MP4 |
| GPS | Yes |
Instock
There are no reviews yet.