Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Expand Microphone | No |
| Input/Output | other |
| Operating Temperature[°C] | 0-60°C |
| Category | Sports & Action Video Cameras |
| Supporting Language | English |
| Application | Semi-professional, Professional |
| Additional Function | Interchangeable Lens Camera |
| Display Screen | No |
| Display Size | Without Screen |
| Built-in Memory Size | Non |
| Package | Yes |
| Built-in Mic | None |
| Effective MegaPixel | About 6.5MP |
| Image Sensor | Other SONY Series |
| Main Processor ( Maximum HD Support) | GP2 |
| Brand Name | CONTRASTECH |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Resolution | 4K-4096 x 4 |
| Sensor Technology | CMOS |
| Sensor Size | 28.6mm |
| Line Rate | 40 KHz |
| Interface | CameraLink |
Instock
There are no reviews yet.