Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | PVC |
| Category | Earphones & Headphones |
| Number Of Drivers | 2 |
| Codecs | Apt-X |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | No |
| Support Memory Card | No |
| Waterproof | No |
| Resistance | 32ΩΩ |
| Line Length | Nonem |
| Frequency Response Range | 60 – 20000Hz |
| Sensitivity | 113±2dBdB |
| Plug Type | Line Type |
| Function | For Mobile Phone, for Video Game, Monitor Headphone, HiFi Headphone, Sport |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | USB |
| Communication | WireLess |
| Style | Headphone |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | August |
| Item Name | August EP650 Bluetooth Headphones |
| Item Type | Over ear Headphones |
| Color | Silver Wireless Headphones Bluetooth |
| Sound | HiFi Bass Sound Headphones |
| With Mic | Cordless Headphones with Microphone |
| Aptx support | aptx Headset |
| BluetoothVersion | Headphones Bluetooth 4.2 |
| Application 1 | Wireless Headphones for pc, Phone, Tablet, Laptop |
| Application 2 | Wireless Headphones for TV |
| Feature 1 | cordless headphones with microphone with extra bass |
| Feature 2 | lightning headband youtube for jogging sports |
Instock
There are no reviews yet.