Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 27 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Metal, Plastic |
| Width[mm] | 81 |
| Depth[mm] | 180 |
| Weight[g] | 244 |
| Height[mm] | 200 |
| Battery Capacity[mAh] | 1200 |
| Battery life up to[hours] | 80 |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | 10m-20m |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Sealed |
| Number Of Drivers | 2 |
| Charging Method | cable |
| Headphone Pads Material | Fabric |
| Magnet Type | Neodymium |
| Driver Diameter | 40mm |
| Total Harmonic Distortion | 10% |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 5.3, 5.4 |
| Package List | User Manual, Charging Cable, Detachable Audio Cable |
| Features | With microphone, Detachable Cable, Active Noice Cancelling, Dual Connection |
| Codecs | AAC, sbc |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | Yes |
| Support Memory Card | No |
| Waterproof | No |
| Resistance | 32Ω |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Sensitivity | 114dB |
| Plug Type | Line Type |
| Function | Monitor Headphone, for Video Game, Common Headphone, For Mobile Phone, HiFi Headphone, Sport, For Outdoor, For Office, For DJ, For Study |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | Type c |
| Communication | Wireless+Wired |
| Style | Headphone |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | Picun |
| Supported Protocols | A2DP/HFP/HSP/AVRCP |
| Charge Time | 2.5 Hours |
| Noise Reduction Depth | -52dB ANC |
| Function 1 | Dynamic Head-tracking |
| Function 2 | 3D Spatial Audio |
| Function 3 | Transparency Mode |
| Function 4 | APP Support |
| Function 5 | Intelligent 5-Mics With ENC |
| Function 6 | 0.02s Low-Latency Game Mode |
| Function 7 | Double Connection |
| Function 8 | Head Tracking |
| Function 9 | 80 Hours Ultra-long Battery Life |
| Function 10 | More noise canceling modes |
| Function 11 | Bluetooth 5.4 chip, low latency and more stable |
| Function 12 | Support Wireless/Wired Mode |
| Function 13 | Picun APP Customizing Headset |
| Function 14 | Button control, easy operation |
| Charge interface | Type-C |
| Available system | iOS/ Android |
| anc headphones | anc headphones blutooth |
| anc headphone over ear | anc earbuds active noise canceling |
| Wireless Headsets | Bluetooth Headphones |
Instock
There are no reviews yet.