Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Metal, PVC, ABS |
| Voice assistant built-in | No |
| Category | Earphones & Headphones |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Package List | User Manual, Carrying Bag, Replaceable Pads Set, Detachable Audio Cable |
| Features | Detachable Cable |
| With Microphone | No |
| Is wireless | No |
| Support APP | No |
| Support Memory Card | No |
| Waterproof | No |
| Sensitivity | 121dB |
| Plug Type | Line Type |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Volume Control | No |
| Control Button | No |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | None |
| Connectors | 3.5mm |
| Communication | Wired |
| Style | In-ear |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | NoEnName_Null, SIMGOT |
| Simgot Model | EW300 |
| Planar magnetic driver | 6mm annular magnetic driver |
| Impedance | 28Ω±15%(@1kHz) |
| Frequency response range | 8Hz-40kHz |
| Effective frequency response | 20Hz-20kHz |
| Connector | 0.78mm 2Pin |
| Cable material | high-purity silver-plated OFC |
| Plug | 3.5mm (without microphone) |
Instock
There are no reviews yet.