Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Metal, Silica GEL |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| Category | Earphones & Headphones |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Magnet Type | other |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Package List | User Manual, Carrying Bag, Replaceable Pads Set, Detachable Audio Cable |
| Line Length | 1.25m |
| Frequency Response Range | 10 – 31500Hz |
| Sensitivity | 112dB |
| Plug Type | None |
| Function | For Internet Bar, Monitor Headphone, for Video Game, For Mobile Phone, for Powersports, HiFi Headphone, Sport, For Outdoor, For Office, For DJ, For Study |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | No |
| Control Button | No |
| Vocalism Principle | Balanced Armature |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | 3.5mm |
| Communication | WireLess |
| Style | In-ear |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | ARTTI |
| Brand | Sound Rhyme |
| Model | Sound Rhyme SR7 |
| Drivers | 1DD+6BA |
| Tuning Switches | 4-Level Tuning Switches |
| High quality HiFi cable | HiFi level 8 strands silver-plated upgrade cable |
Instock
There are no reviews yet.