Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 10 × 3 cm |
| Material | Metal, Silica GEL |
| Weight[g] | 13 |
| Voice assistant built-in | No |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Max Output | 20mW |
| Number Of Drivers | 2 |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Magnet Type | Neodymium |
| Driver Diameter | 10mm |
| Impedance Range | from 33 to 100 Ω |
| Package List | User Manual, Carrying Bag, Replaceable Pads Set |
| Features | With microphone |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | No |
| Support APP | No |
| Support Memory Card | No |
| Waterproof | No |
| Resistance | 51Ω |
| Line Length | 1.2m |
| Frequency Response Range | 15 – 22000Hz |
| Sensitivity | 102dB |
| Plug Type | L Bending |
| Function | for Video Game, Common Headphone, For Mobile Phone, HiFi Headphone, Sport |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | None |
| Connectors | 3.5mm |
| Communication | Wired |
| Style | In-ear |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | SoundMAGIC |
Instock
There are no reviews yet.