Instock
| Weight | 0.064 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Weight[g] | 15 |
| Band length[mm] | 24 |
| Band width[mm] | 2 |
| Battery Capacity[mAh] | <500mAh |
| Bluetooth-compatible Version | None |
| Global positioning | Gps |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Sleep Monitor, other, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, other, Steps Tracker, Activity Tracker, Calorie Tracker |
| Screen size[mm] | 0.96 |
| Category | Wristbands |
| Band Detachable | Yes |
| Case Material | Plastic |
| Screen Style | Rectangle/Square-shape |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | None |
| Band Material | RUBBER |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Touch Screen | Yes |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | CN, English, Russian, Spanish, Portuguese, Italian, FRENCH, german, KOREAN, japanese, UKRAINIAN |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Blood Pressure, Alarm Clock, Social Media Notifications, Blood Oxygen, Heart Rate Tracker |
| Brand Name | WEYiNOUO |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
Instock
There are no reviews yet.