Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.087 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 15 × 5 cm |
| Bluetooth-compatible Version | 4.0 |
| Global positioning | None |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, Steps Tracker, Calorie Tracker |
| Screen size[mm] | 0.96 inch |
| Category | Wristbands |
| Screen Style | Rectangle/Square-shape |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | Color LCD |
| Band Material | RUBBER |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Touch Screen | No |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | CN, English |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Alarm Clock, Heart Rate Tracker |
| Brand Name | MISIRUN |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
| Display Type | TFT |
| Size | 46*20*13.7mm |
| Battery Type | Lithium polymer |
| Waterproof | IP68 |
| Compatible System | Android 4.4 and IOS 8.0 or above |
Instock
There are no reviews yet.