Instock
| Weight | 0.063 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Capacity[mAh] | 120mAh |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Global positioning | None |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, other, Blood Pressure Monitor, Body Temperature Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, other, Steps Tracker, Activity Tracker, Calorie Tracker |
| Screen size[mm] | 1.1 |
| Category | Wristbands |
| Band Detachable | No |
| Case Material | Plastic |
| Screen Style | AMOLED |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | AMOLED |
| Band Material | SİLİCA |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Touch Screen | Yes |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Italian, FRENCH, german, japanese |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, REMOTE CONTROL, Push Message, Alarm Clock, Speed Measurement, Calendar, Heart Rate Tracker, Thermometer |
| Brand Name | EFFEOKKI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
Instock
There are no reviews yet.