Instock
| Weight | 0.085 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 9 × 2 cm |
| Accessories | Charging Cable*1 |
| Band length[mm] | 145-200mm |
| Band width[mm] | 22 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Wi-fi | No |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Da Fit |
| Screen Material | IPS |
| Band Detachable | Yes |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Resolution | 240×296 pixels |
| Display Size | 2.03 inch |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Plastic |
| Band Material | RUBBER |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Battery Capacity | 220-300mah |
| Rear Camera | None |
| RAM | <128MB |
| ROM | <128MB |
| System | None |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, KOREAN, japanese, UKRAINIAN |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Chronograph, Alarm Clock, Speed Measurement, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Countdown, Calculators |
| Brand Name | Zeblaze |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
Instock
There are no reviews yet.