Instock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 12 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 5天 |
| Dial Window Material Type | Coated Glass |
| SIM Card Slot | YES |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | 4.2 |
| Wi-fi | YES |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | AMOLED |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Resolution | 720*720 |
| Display Size | 1.95 inch |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | Yes |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | 4G |
| Battery Capacity | >450mAh |
| Rear Camera | 8MP |
| RAM | 4GB |
| ROM | 128MB |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, KOREAN, japanese, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, 24 hour instruction, Alarm Clock, World Time, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Calendar, Countdown, Calculators |
| Brand Name | CHHmjz |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.