Instock
| Weight | 0.124 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 10 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Weight[g] | 90g |
| Battery Capacity[mAh] | 150mah |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Global positioning | None |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, other, Steps Tracker, Activity Tracker, Calorie Tracker |
| Screen size[mm] | No screen watch |
| Category | Wristbands |
| Band Detachable | Yes |
| Screen Style | None |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | None |
| Band Material | Silicone |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Touch Screen | No |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | CN, English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, Norwegian, KOREAN, japanese, UKRAINIAN, HEBREW |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Blood Pressure, Alarm Clock, Speed Measurement, Social Media Notifications, Blood Oxygen, Calorie Counter, Heart Rate Tracker, Activity Tracker |
| Brand Name | LIGE |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.