Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Capacity[mAh] | 180-220mAh |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Global positioning | None |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, other, Blood Pressure Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, other, Steps Tracker, Activity Tracker, Calorie Tracker |
| Category | Wristbands |
| Band Detachable | Yes |
| Case Material | Plastic |
| Screen Style | Rectangle/Square-shape |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | None |
| Band Material | Silicone |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Touch Screen | No |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | CN, English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, Norwegian, KOREAN, japanese, UKRAINIAN, HEBREW |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Blood Pressure, Alarm Clock, Blood Oxygen, Calorie Counter, Heart Rate Tracker, Activity Tracker |
| Brand Name | LIGE |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Fitness Bracelet | Activity Tracker |
| Continuous Monitoring | health bracelet |
| Heart Rate Tracking | Smart Health Wristband |
| Wearable Activity | Fitness Tracker |
| Health Fitness Tracker | Smart watch |
| Smartwatch watch | Smartwatch watches |
| Man bracelet | Man bracelets |
| Smart watch man | Smart watch men |
| Couple bracelets | bracelet men |
| Smart watch woman | Smart watches women |
| Women smartwatch | electronic watches |
| lige smart watch | smartwatch lige |
| Smartwatch smart watch | heart rate monitor |
| Pedometer | android smart watch |
| Smart bracelet | Woman sports watch |
| fitness wristband | Sports bracelet |
| Smart Wristbands | heart rate bracelet |
| fitness wrist bracelet | Smart wrist watch |
| Activity bracelet | electronic bracelet |
| smartwatch herren | smartwatch mannen |
| smartwatch damen | Smartwatch Frauen |
| smartwatch donna | smartwatch mujer |
| relojes para damas | reloj mujer |
| montre connecté homme | montre connectée femme |
| reloj inteligente | relojes inteligentes |
| reloj inteligente hombre | reloj inteligente mujer |
Instock
There are no reviews yet.