Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 15天 |
| Accessories | Smart watch, watch strap, instruction manual, charging cable, packagin |
| Band length[mm] | 265 |
| Band width[mm] | 22 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Wearpro |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | 2025 New For OPPO Watch X |
| Band Detachable | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Resolution | 466X466 AMOLED full touch screen |
| Display Size | 1.43 inch HD AMOLED |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | STAINLESS STEEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Battery Capacity | 300-450mah |
| Rear Camera | None |
| RAM | 4GB |
| ROM | 4GB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, KOREAN, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Greek |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Power Reserve, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, Countdown, Calculators |
| Brand Name | BOXUXING |
Watch X |
|
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| smart watches function 1 | AMOLED HD Screen |
| smart watches function 2 | AI Voice |
| smart watches function 3 | Bluetooth headset |
| smart watches function 4 | Bluetooth Call |
| smart watches function 5 | 120+Sports Mode |
| smart watches function 6 | Heart Rate |
| smart watches function 7 | For IOS Android |
| smart watches function 8 | For Huawei Xiaomi |
| smart watches function 9 | local music |
| smart watches function 10 | 32G RAM |
| smart watches function 11 | Video Playback |
| smart watches function 12 | USB flash drive |
| smart watches function 13 | The screen always shows the time |
| smart watches function 14 | 1.43-inch full touch screen |
| smart watches function 15 | 466*466 High Definition Display |
| smart watches function 16 | reloj hombre |
| smart watches function 17 | reloj hombre |
| smart watches function 18 | reloj |
| smart watches function 19 | smart watch |
| smart watches function 20 | Man watch |
| smart watches function 21 | TWS Headphones |
| smart watches function 22 | MP3 local playback |
| smart watches function 23 | smart watch men android |
| smart watches function 24 | smart watch women |
| smart watches function 25 | smart watch band |
| smart watches function 26 | Clock |
| smart watches function 27 | smart watch men |
Instock
There are no reviews yet.