Instock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 10天 |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Accessories | 2025 New For Xiaomi Military Outdoor Smart Watch |
| Band length[mm] | 260 |
| Band width[mm] | 22 |
| SIM Card Slot | NO |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Wi-fi | No |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | gloryFit |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | Realtek 8763ewe |
| Band Detachable | Yes |
| APP Download Available | No |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Resolution | 360 * 360 resolution |
| Display Size | 1.39-inch high-definition |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Precious Metals |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Battery Capacity | >450mAh |
| Rear Camera | None |
| RAM | 128MB |
| ROM | 128MB |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS, None, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Type | wearable |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, KOREAN, japanese, Arabic |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, DIVER, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, Power Reserve, GMT Two Places, Perspective Window, week, Speed Measurement, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, Lighting, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Brand Name | GUHUAVMI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS, CEC |
| Function 1 | GPS Professional Sports Smart Watch |
| Function 2 | Full screen touch |
| Function 3 | Bluetooth calling |
| Function 4 | 1.39 inch AMOLED HD display screen Outdoor sports watch |
| Function 5 | GPS Global Positioning |
| Function 6 | IP68 waterproof |
| Function 7 | Extra long standby time |
| Function 8 | Super Laser |
| Function 9 | Money detector light |
| Function 10 | NFC |
| Men's smartwatch | Outdoor Watch |
| motion monitoring | Fitness mode |
| sleep monitoring | Heart rate detection |
| For HUAWEI | For XIAOMI |
| For Android | For IOS |
Instock
There are no reviews yet.