Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 30Day |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Wi-fi | No |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor, Body Temperature Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | T-Rex 3 GPS Smart Watch for huawei xiaomi Samsung phone T-rex3 trex3 |
| Band Detachable | Yes |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Resolution | 466*466 |
| Display Size | 1.43 inch |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Precious Metals |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Battery Capacity | >450mAh |
| Rear Camera | None |
| RAM | <128MB |
| ROM | 256mb |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS, None, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, Norwegian, KOREAN, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Altitude Meter, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Small Second, World Time, DIVER, Permanent Calendar, Power Reserve, week, Phase of the Moon, Month, Attemper, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Thermometer, Calendar, compass, Lighting, Countdown, Calculators |
| Brand Name | PENGAGAR |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.