Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 3天 |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| SIM Card Slot | No |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Wi-fi | No |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | OLED |
| CPU Model | WATCH X |
| Band Detachable | Yes |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Resolution | 360*360 HD |
| Display Size | 1.43 inch |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | Yes |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Battery Capacity | 300-450mah |
| Rear Camera | None |
| RAM | <128MB |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, KOREAN, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Greek |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Altitude Meter, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, Power Reserve, GMT Two Places, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Thermometer, Calendar, compass, Countdown, Calculators |
| Brand Name | ZYKEXUAN |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Blood Pressure | Notifications push |
| Music Control | Video player |
| Built-in photo album | SMS alerts push |
| 32G large memory | TWS Headphones |
| USB mode Super fast charging | MP3 local playback |
| True Bluetooth 5.3 | Expansion of dial series |
| Smart Voice Recorder | 10 days battery life 1.8V drive voltage |
| Various transition effects | AMOLED high-definition screen Tempered glass |
| upport OTA upgrade | sleep monitoring |
| Anti-lost | relogio inteligente smart watch |
| Blood pressure, blood oxygen, heart rate monitoring | AI voice assistant |
| sleep monitoring | Short video assistant |
Instock
There are no reviews yet.