Instock
| Weight | 0.102 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 12 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 3天 |
| Weight[g] | 120 |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Wi-fi | No |
| Metrics measured | other |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | TFT |
| Band Detachable | No |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Resolution | 240*246 |
| Display Size | 1.44inch |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Battery Capacity | 180-220mAh |
| Rear Camera | None |
| RAM | <128MB |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | ios |
| Language | English, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, FRENCH, german, KOREAN, japanese, Dutch, Arabic, Indonesian |
| Function | Passometer, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Push Message, Alarm Clock, Power Reserve, Noctilucent, Calendar, Countdown, Calculators |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
Instock
There are no reviews yet.