Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 8 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 7天 |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Band length[mm] | 260 |
| Band width[mm] | 24 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.1 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | IPS |
| Band Detachable | Yes |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Resolution | 390*390 |
| Display Size | 1.85 |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | Fine Steel |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Battery Capacity | >450mAh |
| Rear Camera | None |
| RAM | <128MB |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, FRENCH, german, KOREAN, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent |
| Brand Name | KUIMIM |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| smart watch | smart watch men |
| smart watch 2025 women | smart watch charger |
| android smart watch | smart watch for women |
| smart watch watches | Smartwatch smart watch |
| smart watch smart watch | smart watch strap |
| smart watch 2025 men | smart watch for men |
| smart watches accessories | men's smart watch |
| women's smart watch | relojes smart watch |
| Smart watch woman | smart watch woman 2025 |
| smart watch 2025 | high-end smart watches |
| smart watch android | smart watch |
| smart watch smartwatch | smart watches smartwatch 2025 |
| waterproof smart watch | women's smart watch 2025 |
| smart watch smartwatch man | smart watch free shipping |
Instock
There are no reviews yet.