Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 18 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 7天 |
| Band length[mm] | 22mm |
| Weight[g] | 25g |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Wi-fi | No |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Sleep Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | ApexWear |
| Screen Material | TFT |
| Band Detachable | Yes |
| APP Download Available | No |
| Battery Detachable | No |
| Resolution | 360 * 360 |
| Display Size | 1.3inch |
| Movement Type | Electronic |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Battery Capacity | 300-450mah |
| Rear Camera | None |
| RAM | <128MB |
| ROM | 128MB |
| System | Android OS, IOS |
| Type | wearable |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, KOREAN, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Alarm Clock, week, Month, Heart Rate Tracker |
| Brand Name | APEX FIT |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.