Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Weight[g] | 70g |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Global positioning | None |
| Metrics measured | Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor, Body Temperature Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, Steps Tracker, Activity Tracker, Calorie Tracker |
| Screen size[mm] | |
| Category | Wristbands |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | AMOLED |
| Band Material | RUBBER |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| Touch Screen | Yes |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Alarm Clock, Calendar, Countdown, Heart Rate Tracker |
| Brand Name | Huawei |
| Origin | Mainland China |
| Huawei Model | WATCH GT 3 Pro |
Instock
There are no reviews yet.