Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Global positioning | None |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, Steps Tracker, Activity Tracker, Calorie Tracker |
| Screen size[mm] | 1.47 |
| Category | Wristbands |
| Band Detachable | Yes |
| Case Material | Plastic |
| Screen Style | Rectangle/Square-shape |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | AMOLED |
| Band Material | RUBBER |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| Touch Screen | Yes |
| Compatibility | Android |
| Language | English, Spanish, Portuguese, japanese |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Push Message, Alarm Clock, Chronograph, Social Media Notifications, Blood Oxygen, Calendar, Countdown, Heart Rate Tracker |
| Brand Name | Huawei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Dimensions | 43.45*24.54 *8.99 mm |
| Weight | Approximately 14 g (without the strap) |
| Display | 1.47 inch AMOLED |
| Waterproof Level | 5 ATM water-resistant |
| Connectivity | 2.4 GHz, BT5.0, BLE |
Instock
There are no reviews yet.