Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 5Day |
| Dial Window Material Type | Glass, Hardlex, Sapphire Crystal |
| Weight[g] | 0.3 |
| SIM Card Slot | Single SIM card |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Wi-fi | YES |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | 4G/5G smart watch |
| Band Detachable | Yes |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Resolution | 466*466 AMOLED |
| Display Size | 1.43 inch |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Precious Metals |
| Band Material | STAINLESS STEEL |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | Yes |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | 4G |
| Battery Capacity | >450mAh |
| Rear Camera | 5MP |
| RAM | 4GB |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, KOREAN, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, DIVER, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, Power Reserve, week, Speed Measurement, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, compass, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Brand Name | BAOAIQI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC |
| WIFI | Bluetooth |
| display settings | sound |
| profile mode | storage |
| application management | device security |
| software FOTA | location settings |
| Google suite | browser |
| GMS battery management | reset |
| system settings | etc |
| browser | calculator |
| calendar | contacts |
| Albums | Messaging |
| music | stopwatch |
| maps | super power saving |
| one-click cleanup | video |
| player | flashlight |
| sound recorder | sports |
| apps market | one-click drainage |
| heartrate | blood oxygen |
| user guide | dial market |
| dial market | dial market |
| walk | file explorer |
camera |
|
| play store | youtube |
| facbook | |
| tiktok | WIFI/4G |
| Battery | 750mAh |
| Smart Watch | Smart Watch Men |
| smartwatch | smartwatch Men |
| 4G Smartwatch | Bluetooth Smart Watch |
Instock
There are no reviews yet.