Instock
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Bluetooth-compatible Version | other |
| Global positioning | None |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, Steps Tracker, Activity Tracker, Calorie Tracker |
| Screen size[mm] | 1.62" |
| Category | Wristbands |
| Band Detachable | Yes |
| Screen Style | AMOLED |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | AMOLED |
| Band Material | TPU |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Touch Screen | Yes |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, CN, Russian, Spanish, Italian, Turkish, Portuguese, POLISH, FRENCH, japanese, UKRAINIAN, german, Norwegian, HEBREW, KOREAN |
| Function | Passometer |
| Brand Name | XIAOMI |
| Origin | Mainland China |
| Dimensions | 46.53 x 21.63 x 10.95 mm(exclude the strap and protrusions) |
| Weight | 15.8g (without strap) |
| Resolution | 192 x 490 pixels |
| Brightness | Up to 1200 nits, adjustable |
| Charging type | Magnetic charging |
| Charging time | Approx. 1 hour |
| Typical usage Time | Up to 21 days |
| Nominal Capacity | 233mAh |
| Sensors | Accelerometer sensor / Gyroscope sensor / Optical heart rate sensor / Ambient light sensor |
| Package contents | Xiaomi Smart Band 9 / Magnetic charging cable / User manual |
Instock
There are no reviews yet.