Instock
| Weight | 0.11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 10 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Band length[mm] | 135-210mm |
| Battery Capacity[mAh] | 233mAh |
| Bluetooth-compatible Version | other |
| Global positioning | None |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, other, Stress Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Activity Tracker |
| Screen size[mm] | 1.62'' |
| Category | Wristbands |
| Band Detachable | Yes |
| Screen Style | AMOLED |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | AMOLED |
| Band Material | RUBBER |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Touch Screen | Yes |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | CN, English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, Norwegian, KOREAN, japanese, UKRAINIAN |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, REMOTE CONTROL, Alarm Clock, Social Media Notifications, Blood Oxygen, Calendar, Countdown, Heart Rate Tracker, Activity Tracker |
| Brand Name | XIAOMI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Product | Xiaomi Smart Band 9 |
| Version | Global Version |
| Strap material | TPU |
| Cover material | 2.5D tempered glass cover |
| Shell material | metal midframe |
| Adjustable length | 135-210mm |
| Body size | 46.53*21.63*10.95 mm |
| Weight | 15.8g Without strap |
| Waterproof | 5ATM |
| Bluetooth | 5.4 |
| compatible | IOS and Android |
| Suitable for | For Xiaomi Huawei iPhone Samsung oneplus |
| Color | Black, Silver, Blue, Pink |
| Multi and Fun dial | Support |
Instock
There are no reviews yet.