Instock
| Weight | 0.135 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 17 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 20天 |
| Band width[mm] | 22MM |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Haylou Fun |
| Screen Material | TFT |
| Band Detachable | Yes |
| APP Download Available | Yes |
| Resolution | 240*295 |
| Display Size | 2.01" |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Battery Capacity | 220-300mah |
| Rear Camera | None |
| RAM | <128MB |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Portuguese, Turkish, FRENCH, german, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Calendar, Calculators |
| Brand Name | Haylou |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.