Instock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 7Day |
| Accessories | Wireless charger, watch strap, gift box |
| Band length[mm] | 220 |
| Band width[mm] | 20mm |
| SIM Card Slot | NO |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Wi-fi | No |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | FitCloudPro |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | NFC women's sports Watch |
| Band Detachable | Yes |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Resolution | 466*466 HD AMOLED |
| Display Size | 1.43 inch AMOLED Full circle touch screen |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Precious Metals |
| Band Material | Fine Steel |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Battery Capacity | 220-300mah |
| Rear Camera | None |
| RAM | 128MB |
| ROM | 256mb |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS, None, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, japanese, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Permanent Calendar, Power Reserve, Perspective Window, week, Phase of the Moon, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Brand Name | GUHUAVMI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, RoHS, CEC |
| Real-time GPS positioning | Bluetooth phone watch |
| brand smart watch | smart watch watch |
| fashion smart watch | women smart watch |
| smart watch | smart watch for women, for huawei/xiaomi/iphone: |
| NFC Function | Door unlock |
| smart watches | men's smartwatch, best gift for women |
| Weather display | Music watch, Call watches |
| answer the phone | blood pressure |
| Heart rate | Door unlock |
| Feature 1 | bluetooth call/Call reminder |
| Feature 2 | GPS route tracking |
| Feature 3 | Step counting |
| Feature 4 | Multi-sports modes |
| Feature 5 | Remote camera |
| Feature 6 | answer calls, play music |
| Feature 7 | Menstrual period reminder |
| Feature 8 | answer calls, play music |
| Feature 9 | information push |
| Feature 10 | NFC smart watch |
| Feature 11 | Heart rate monitoring |
| Feature 12 | Magnetic charger |
| Feature 13 | full hebrew smart watch 2024 |
| Feature 14 | smart watch japanese |
| Feature 15 | smart watch russian version |
| Feature 16 | Fitness bracelet |
| Feature 17 | Smart watches women |
| Feature 18 | smartwatch nfc |
| Feature 19 | 2024 New smart watch Men |
| Feature 20 | Women Fashion Smartwatch |
| Feature 21 | for Huawei |
| Feature 22 | for xiaomi |
| Feature 23 | for iOS |
| Ultra | Ultra Mate |
| Women watch | Girls watches |
| Fast shipping | 100% New Fashion watch, 100% New Fashion watch |
| Smartwatch Mens | For Xiaomi Huawei, For Xiaomi Huawei ipone |
| relogio inteligente smart watch | reloj hombre |
| reloj inteligente hombre | watch for Women |
| relogio masculino | montre femme |
| reloj inteligente mujer smartwatch | zegarek damski |
| reloj inteligente mujer | watch for women |
| mi watch | fitness |
| For Samsung | For Android |
| Business Smart watch | Voice Assistant |
| women pedometer watches | ladies smart watch |
| Luxury Smart Watch | Watches Gift For Women |
| Gift Type | Holiday Festival Birthday Gift |
Instock
There are no reviews yet.