Instock
| Weight | 0.217 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 22 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 2天 |
| SIM Card Slot | yes |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 4.2 |
| Wi-fi | YES |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Android 8.1 |
| Screen Material | TFT |
| CPU Model | SP9832E |
| Band Detachable | Yes |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Resolution | 320*386 |
| Display Size | 2.03inch |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | Yes |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | 4G |
| Battery Capacity | >450mAh |
| Rear Camera | None |
| RAM | 4GB |
| ROM | 64GB |
| System | Android OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Alarm Clock, World Time, Permanent Calendar, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Calendar, compass, Calculators |
| Brand Name | VALDUS |
| Origin | Mainland China |
| Phone watch | Bluetooth Watches |
| smart watches for men | smart watch man smartwatch 2023 |
| smart watch men 2023 | outdoor sports watch |
| reloj inteligente smartwatch | montre homme |
Instock
There are no reviews yet.