Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Supported Internet Services | NETFLIX, BROWSER, hulu, YouTube, other, Skype, other |
| Remote controller included | YES |
| Voice assistant built-in | YES |
| Category | Set Top Box |
| Max Output | 8K @ 30 Hz |
| Video Code | H.265/HEVC |
| USB Ports | 1x USB 2.0 |
| System | Android 13.0, Android 13.0 |
| Power | DC 5V, 2A |
| IPTV | Yes |
| GOOGLE Cast | Yes |
| OTA Update | Yes |
| Weight | 0.4 |
| Remote Control | Included |
| Ethernet | 100M |
| Wireless | Yes |
| Internal Storage | 16GB eMMC, 32GB eMMC, 64GB eMMC |
| Memory | 4G DDR3, 2G DDR3, 4G DDR3 |
| Bluetooth | 4.0 |
| Video Output | HDMI-Compatible 2.1 |
| OS | ANDROID, ANDROID |
| CPU | Rockchip RK3528 Quad Core ARM Cortex-A53 |
| GPU | Quad-core Mali-450, Penta-Core Mali-450 Up to 750Mhz+ |
| Brand Name | H96 MAX, H96 |
| H96 MAX Model | M1 |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Certification | CE |
| H96 MAX | TV BOX |
Instock
There are no reviews yet.