Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 7 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Applicable Camera Specifications | Cine Camera, APS-C Mirrorless Camera, Full Frame Mirrorless Camera, M4/3 Frame Mirrorless Camera |
| Focal Length | 70-200mm |
| Launch Date | 2008 |
| Number of Diaphragm Blades | 9 Blades |
| Focus Mode | MF |
| Focus Type | Wide Angle-Prime |
| Type | Zoom Lens |
| Full Frame | Yes |
| Lens Type | Manual |
| Scene Type | Wedding, BROADCAST, Business, CINE, HUMAN, Sports, Insect, Architecture, Special, Scenery, Still Life, Travel, People, Night Scene, starry sky, ORIGINALITY, Macro, Indoor |
| Brand Name | Pergear |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Use | Camera |
Instock
There are no reviews yet.