Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 10 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Weight (g) | 2500g |
| Package | Yes |
| Model Number | Zero F38 X Y V Light G W |
| Use | Video Camera, Special Camera, DSLRs, Smartphones |
| Type | Professional Tripod |
| Material | Carbon Fiber, Carbon Fibre Aluminium |
| Brand Name | COMAN |
| COMAN Model | Zero F38 X Y V Light G W |
| Origin | Mainland China |
| Leg locking method | Stabilisation plate fastening |
| Number of leg sections | 5 sections: 26/22/18.5/15/12 |
| Maximum height (without centre column) | 1340mm |
| Maximum height (ascending centre column) | 1590mm |
| Minimum height | 180mm |
| Storage length | 425mm |
| Leg Angle | 20°/55°/75° |
| Load-bearing head | 6KG |
Instock
There are no reviews yet.