Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 12 × 26 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| APP Supported Languages | English, Simplified Chinese |
| Size | 305*210*72.5mm |
| Package | Yes |
| Weight (g) | 1050g |
| Model Number | CINEPEER WEEBILL 3E |
| Communication | bluetooth, Wired |
| Type | Single Handgrip |
| Brand Name | ZHIYUN |
| ZHIYUN Model | WEEBILL 3E |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS, pse, weee |
| Charging Input Voltage | QC Fast Charging 9V / PD Fast Charging 9V |
| Charging Input Current | 1.4A – 5A |
| Power Output Voltage | 5V |
| Power Output Current | 1A |
| Tilt Mechanical Range | -130° ~ +180° |
| Roll Mechanical Range | -280° ~ +60° |
| Pan Mechanical Range | 360° |
| Controllable Tilt Angle | -90° ~ +160° |
| Controllable Roll Angle | -30° ~ +35° |
| Controllable Pan Angle | 360° |
| Battery Capacity | 2600mAh |
| Battery Runtime | 16h (Lab Data) |
| Charging Time | 2h~2h46min (Lab Data) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Product Dimension (folded) | 305*210*72.5mm |
| Product Net Weight | 1050g |
Instock
There are no reviews yet.