Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 22 × 17 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Max Wind Speed Resistance | <10km/h |
| Max Takeoff Weight | <1kg |
| Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume | No |
| Removable/Replaceable Battery | YES |
| Built-in Display | No |
| Video Format[Name/Type] | MP4 |
| Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel] | 4K(4096*2160) |
| Category | Camera drone |
| Aircraf Operating Frequency | 2.4GHz |
| Drone Weight | 169g |
| GPS | No |
| Connectivity | APP Controller, Remote Control, Wi-Fi Connection |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 20min |
| Sensor Size | None |
| Camera Integration | Camera Included |
| Camera Features | 4K HD Video Recording, 6K HD Video Recording, 8K HD Video Recording |
| Brand Name | MIJIA |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Aerial Photography | Yes |
| Certification | CE, FCC |
| Brand | XIAOMI MIJIA |
Instock
There are no reviews yet.