Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Second Webcam Pixels | 13MP |
| Front Webcam Pixels | 8MP |
| Standby Time(H) | 50 days |
| Working Time(H) | video play 16.5 hours |
| Charging Time(H) | 1.5 hours |
| Google Play | Yes |
| Camera | Front Camera, Second Webcam, Front Webcam Pixels |
| Net Weight | 400-500g |
| Package | Yes |
| Cell Capacity | 8840mAh |
| Extend Port | TYPE-C |
| Tablet Storage Capacity | 128GB |
| Processor Core | Octa Core |
| Operating System | Android 13 |
| Display Size | 11" |
| Feature | ULTRA SLIM, Dual Cameras |
| Memory Capacity | 6GB |
| Processor Model | Snapdragon |
| Touch Screen Type | Capacitive Screen |
| Display resolution | 2880*1800 |
| Processor Manufacture | QUALCOMM |
| Network | WIFI |
| Supporting Language | English, Chinese |
| Brand Name | XIAOMI |
| Xiaomi Model | Xiaomi Pad 6 Tablet |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Item Type | Tablet PC |
| Product name | Xiaomi Pad 6 Tablet |
| CPU | Qualcomm Snapdragon 870 |
| OS | Android 13 |
| Screen | 11" 2.8K LCD |
| Resolution | 2880*1800 |
| RAM | 6GB/8GB LPDDR5 |
| ROM | 128GB/256GB |
| Battery | 8840mAh |
| Dimension | 253.95mm*165.18mm*6.51mm |
| Front Camera | 8MP |
| Rear Camera | 13MP |
| Weight | 490g |
Instock
There are no reviews yet.