Instock
| Weight | 0.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 10 × 5 cm |
| Weelikeit Model | C76W |
| Second Webcam Pixels | 5MP |
| Front Webcam Pixels | 2MP |
| Working Time(H) | 3-5 |
| Charging Time(H) | About 2 |
| Panel Type | IPS |
| Google Play | Yes |
| Camera | Front Camera, Second Webcam, Front Webcam Pixels |
| Net Weight | >500g |
| Package | Yes |
| Cell Capacity | 3000mAh |
| Extend Port | SD Card, TYPE-C |
| Tablet Storage Capacity | 32GB |
| Processor Core | Quad Core |
| Operating System | Android 13 |
| Display Size | 7" |
| Feature | ULTRA SLIM, Dual Cameras, Tablet Pen, Kids Tablets |
| Memory Capacity | 2GB |
| Processor Model | others |
| Touch Screen Type | Capacitive Screen |
| Display resolution | 1024×600 |
| Processor Manufacture | ALLWINNER |
| Network | WIFI |
| Supporting Language | English, Russian, Spanish, SWEDISH, Portuguese, Turkish, Italian, german, Chinese, FRENCH, japanese, POLISH, UKRAINIAN, Greek, HEBREW |
| Brand Name | weelikeit |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Item Type | Tablet PC |
| Product name | Kids wifi tablet |
| Product color | Pink/green/blue |
| Type1 | Children tablet |
| Type2 | Bluetooth 5.0 |
| Type3 | Dual cameras 2MP+5MP |
| Type4 | Student tablet |
| Type5 | tablet for kids |
| Type6 | tablet for child |
| Type7 | kids tablet android |
| Type8 | tablet/tablets |
| Feature2 | Tablette android 11 |
| Feature1 | Tabletas |
| Feature3 | tablette |
| Feature4 | Kids tablet |
| Feature5 | Android tablet for children |
| Dropshipping | Support dropshiping/wholesale |
| Feature6 | Tablet/tablet/tablet android |
| Feature7 | Touch tablet android |
| Feature8 | Tablet pc |
| Feature9 | Toddler tablet |
| Feature10 | Amazon tablets |
| Feature11 | I wawa kids app/parent control mode/google play/content filter |
Instock
There are no reviews yet.