Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.103 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 21 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Second Webcam Pixels | 50MP |
| Front Webcam Pixels | 20MP |
| Google Play | Yes |
| Camera | Second Webcam, Front Webcam Pixels |
| Net Weight | 400-500g |
| Package | Yes |
| Cell Capacity | 8600mAh |
| Extend Port | TYPE-C |
| Tablet Storage Capacity | 128GB |
| Processor Core | Octa Core |
| Operating System | MIUI for Pad |
| Display Size | 11" |
| Feature | Dual Cameras |
| Memory Capacity | ≥8GB |
| Processor Model | Snapdragon |
| Display resolution | 2880*1800 |
| Processor Manufacture | QUALCOMM |
| Network | WIFI |
| Supporting Language | English, Chinese |
| Brand Name | XIAOMI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, EAC |
| Item Type | Tablet PC |
| Screen type | LCD |
| PPI | 309 |
| Refresh rate | up to 144Hz |
| Global maximum brightness | 550nit |
| Contrast Ratio | 1400:1 |
| Length | 253.95mm |
| Width | 165.18mm |
| Thickness | 6.51mm |
Instock
There are no reviews yet.