Instock
| Weight | 2.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 28 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, Daily Entertainment |
| Keyboards | Numeric Keypad |
| Battery Capacity(mAh) | 11.55V/4250mAh |
| Touch Screen | No |
| Expandable storage | YES |
| Memory Type | DDR4 |
| Thermal Design Power | 800 MHz |
| Graphics Brand | Intel |
| Graphic Type | Integrated |
| Max Turbo Frequency | 4.4GHz |
| Base Frequency (GHz)4 | 1.2GHz |
| Number of Cores | 6 |
| Battery lifetime | up to 7 – 9 hour |
| Keyboard language | English |
| CPU Brand/Model | Intel Core i3-1215U |
| Weight (Battery Included) | 1.5Kg-1.8Kg |
| Screen Refresh Rate | 60Hz |
| Video Memory Capacity | 16GB |
| Dimensions (WxHxD) | 475*308*75MM |
| Body Material | Metal |
| RAM | 512MB |
| Display resolution | 1920×1080 |
| Operating System | Windows 11 |
| Feature | bluetooth, Camera |
| Thickness | ≥20mm |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 512GB |
| Port | 1*USB3.0 |
| Display Ratio | 16:9 |
| Display Size | 15.6" |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | Intel UHD Graphics 620 |
| Type | Gaming Laptop |
| Brand Name | CHUWI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Model | CHUWI corebook XPro |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Storage | 16GB DDR4 512G SSD |
| Camera | frontcamera 100W |
| WiFi | WIFI6(802.11ax1) |
| chuwi corebook x pro botebook | corebook xpro laptop |
| CHUWI corebook xpro 512gb | laptop 512gb |
| resolutions | 1920*1080 |
| CPU | i3 1215U / i5 1235U options |
| chuwi laptop | 16gb 512gb |
| corebook xpro 512gb | chuwi 512gb laptop |
Instock
There are no reviews yet.