Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 4800mAH |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | 136-174/400-520MHz |
| Dimensions | 110*58*32mm |
| Model Number | UV-10R red |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 10km-50km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Baofeng UV-10R Power | 10 Watts, High Power |
| Baofeng UV 10R Plug standard | Euro, BRITISH, American, Australia Standard |
| BF UV 10R | Dual Band, Dual Display and Dual Standby |
| Item Type | Handheld Radios |
| Usage | for hunting, climbing, finishing, Forest, City, Outdoor |
Instock
There are no reviews yet.