Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800mah |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 channels |
| Frequency Range | 136-174MHZ 400-520MHZ |
| Dimensions | 10*5*3.8cm |
| Model Number | baofeng uv5r walkie-talkie radio comumicador |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| item | uhf radio car. walkie talkies |
| Feature | Cheap with top quality |
| item type | radio comunicador, hf transceiver, ham radio, radio amador |
| items | pofung uv-5r, baofenguv 5r, CB ham radio transmitter |
| Power | 8W radio comunicador |
Instock
There are no reviews yet.