Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.26 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 8 × 5 cm |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 2500mAh/3800mAh/6800mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | Upgraded Battery |
| Frequency Range | BL-5RH Battery |
| Dimensions | BL-5RH Pro Max Battery |
| Model Number | BL-5RH Pro Max Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Battery Type | Li-Ion Battery |
| Battery Name | BL-5RH Upgraded Battery |
| Battery Model | BL-5RH Pro Max |
| Feature | Type-C USB C Charging |
| Compatible with 1 | Baofeng UV-5RM Battery |
| Compatible with 2 | UV-5RH/UV-5RH Pro/UV-5RH Pro Max Battery |
| Compatible with 3 | Baofeng K5 Pro Max/ UV-K5 Pro Max /BF-K5 Plus Battery |
Instock
There are no reviews yet.