Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800mAh or 3800mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Li-ion |
| Storage Channel | Battery Only |
| Frequency Range | Battery Only |
| Model Number | For BaoFeng UV-5R UV-5RA UV-5RC UV-5RE Series |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Voltage | DC 7.4V |
| Compacity | 1800mAh or 3800mAh |
| Brand | Baofeng Original |
| Operated Temperature | 30c-+60c |
| Replacement of | BF-F8 Battery, BF-F8HP Battery, UV-5X3 Battery |
| Type | Original Battery |
Instock
There are no reviews yet.