Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.142 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 10 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 4 AAA batteries (not included) |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 8/22 channels (optional) |
| Frequency Range | PMR:446MHz or FRS:462-467MHz |
| Dimensions | PMR: 8 or FRS:22 |
| Model Number | Handheld Mini Walkie Talkie |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | <1.5km |
| Origin | Mainland China |
| Battery | 4 x 1.5 V AAA batteries (not included) |
| Range | 3 km (up to 6 km in open areas) |
Instock
There are no reviews yet.