Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 1600mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | UHF 400-480Mhz |
| Dimensions | 100 x 52 x 32 mm |
| Model Number | THF8 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | TYT |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
| Power | 5W |
| Weight | 258g |
| Battery | 1600mAh Li-ion Battery |
Instock
There are no reviews yet.