Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800mAh/3800mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Li-ion Battery |
| Storage Channel | Enlarge Thicker Battery Only |
| Frequency Range | UV-5R Battery Only |
| Dimensions | 85*50*20MM |
| Model Number | BL-5 Enlarge Thicker Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | QINGFEI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Battery Capacity | 3800mAh |
| Voltage | DC 7.4V |
| Type | Li-ion Battery |
| Feature 1 | USB Direct Charge, Type-C Fast Charge |
| Feature 3 | Enlarge Extebded Battery |
| Feature 4 | Enlarge Thicker Battery |
| Model 1 | Baofeng UV-5R, UV-5RE |
| Model 2 | BF-F8 BF-F8HP GT-5R BF-F9 Radio |
| Model 3 | V2N UV-5X3 Two Way Radio |
Instock
There are no reviews yet.