Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.594 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 12 × 11 cm |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | High Capacity |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 |
| Frequency Range | VHF1:136-174MHz (RX&TX);VHF2:220-260MHz(RX&TX);UHF1:400-520MHz (RX&TX) |
| Model Number | UV-17 Pro M |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.